1. Anasayfa
  2. Güncel

Görevde Yükselme Sınavlarında Engelli Personeller Mağdur Edilmesin!


Görevde Yükselme Sınavlarında Engelli Personellerin mağduriyeti son bulsun. Görevde yükselme sınavlarının 12 Eylül 2015 tarihinde yapılaсağı daha önce Bakanlığımızca duyurulmuştu.
Bakanlığımızca Eylül 2010 tarihinde engelli personel alımı yapılmış ve 4000 adet memur ve hizmetli memuriyet görevine başlamıştır.
Görevde yükselme sınavlarına katılabilmek için aranan şartlarda şeflik için beş yıl, memurluk için üç yıl hizmet süresi aranmaktadır. Bu durumda Eylül 2010 tarihinde göreve başlamış çok sayıda engelli personel günlerle ifade edilebilecek bir süreyle bu sınavlara katılamayacaktır.

Ancak; söz konusu sınavlarda hizmet süresinin belirlenmesinde, sınav başvuru tarihinin baz alınmayarak, sınava girilen tarih veya sınav sonucunda yükselinecek göreve başlama tarihi olarak belirlenmesi Eylül 2010 tarihinde göreve başlamış olan engelli personelin mağdur olmalarını engelleyecektir.

Görevde yükselme sınavlarına katılabilmek için aranan hizmet yılının tespitinde yukarıda belirtilen şekilde bir düzenleme yapılması konusunda Resmi olarak Bakanlığa başvurumuzu yaptık.!

kamuajans.com