1. Anasayfa
  2. Güncel

2016/EKPSS, Nisan ayında yapılacak


2016/EKPSS, Nisan ayında yapılacak. Memurolmak isteyen engelli memur adaylarının merakla beklediği açıklama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi facebook hesabından geldi. İşte o açıklama ve detayları.

facebook.com/AileBakanligi adresinde olan Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına ait Facebook hesabından bugün yapılan paylaşımda; “EKPSS BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU” başlığı ile şu açıklama yapıldı…

EKPSS BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU
” Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak.Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak.Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler.

ekppsbasvuruailebakanlıgı

Ülkemizde engelli memur olmak isteyen bir çok engelli memur adayı o sınavının ne zaman yapılacağının tarihini merakla bekliyordu. Gelen talepler sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı resmi sosyal paylaşım sitesinden yapmış olduğu açıklamalar ile merakları giderdi. Yapılan açıklamaya göre 2016/EKPSS sınavı 2016/Nisan ayında yapılacak.

Başvuru sürecinin 2016/Şubat ve Mart aylarında yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile engelli vatandaşlar, sınavda mezuniyet durumuna göre yüksek puan alarak engelli memur olarak atanma şansını yakalayabilecekler.