2016/EKPSS, Nisan ayında yapılacak

2016/EKPSS, Nisan ayında yapılacak. Memurolmak isteyen engelli memur adaylarının merakla beklediği açıklama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi facebook hesabından geldi. İşte o açıklama ve detayları.

facebook.com/AileBakanligi adresinde olan Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına ait Facebook hesabından bugün yapılan paylaşımda; “EKPSS BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU” başlığı ile şu açıklama yapıldı…

EKPSS BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU
” Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak.Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak.Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler.

Ülkemizde engelli memur olmak isteyen bir çok engelli memur adayı o sınavının ne zaman yapılacağının tarihini merakla bekliyordu. Gelen talepler sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı resmi sosyal paylaşım sitesinden yapmış olduğu açıklamalar ile merakları giderdi. Yapılan açıklamaya göre 2016/EKPSS sınavı 2016/Nisan ayında yapılacak.

Başvuru sürecinin 2016/Şubat ve Mart aylarında yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile engelli vatandaşlar, sınavda mezuniyet durumuna göre yüksek puan alarak engelli memur olarak atanma şansını yakalayabilecekler.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık