1. Anasayfa
  2. Güncel

MEB’den 300 engelli öğretmen alım duyurusu


Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde bugün ( 12.02.2015) Şubat Ayı Engelli Öğretmen Alımı Duyurusu yapıldı

MEB tarafında internet sitesinde yapılan duyuruda ” 2014 yılında yapılan Engelli Memur Seçme Sınavına katılan adaylar arasından EKP SS puanı üstünlüğüne göre 300 kontenjana engelli öğretmen alımı yapılacaktır” denildi. İşte MEB’in sitesinde yer alan o duyuru:

[su_quote]2015 ŞUBAT AYI ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI DUYURUSU 2014 yılında yapılan Engelli Memur Seçme Sınavına katılan adaylar arasından EKP SS puanı üstünlüğüne göre 300 kontenjana engelli öğretmen alımı yapılacaktır. Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile 06/05/2010 tarih li ve 27 573 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özel şartlar aranacaktır. Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ik gm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 18 – 24 Şubat 201 5 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır. Başvuruda ada ylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 201 4 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanla rı alınacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecektir. Ancak bu adaylardan ataması yapılanların göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. Geçerli başvur u sahibi adaylar, EKP SS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, belirlenen kontenjana yerleştirmeler EKP SS puanı üstünlüğüne göre Bakanlıkça il emrine yapılacaktır. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri Valiliklerce belirlenecektir. İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ[/su_quote]

Engelli Öğretmen Alımına İlişkin Valiliklere Gönderilen Yazı ve Muvafakat Belgesi Örneği İçin Tıklayınız

Yorumlar (2)

  1. Merhaba arkadaşlar. Allah yolumuzu açık etsin :) . Kaç puanla nereleri yazmayı düşünüyorsunuz aceba? Birbirimizden haberdar olursak daha iyi olur sanırım.

  2. Merhaba arkadaşlar. Allah yolumuzu açık etsin :) . Kaç puanla nereleri yazmayı düşünüyorsunuz aceba? Birbirimizden haberdar olursak daha iyi olur sanırım.