Engellilere Video CV desteği
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Engellilere Video CV desteği

Bir sosyal sorumluluk projesi olan İş Dünyasında Ben De Varım (www.isdunyasindabendevarim.com) engellilere iş aramalarında, şirketlere de engelli personel bulmalarında yardımcı oluyor.

Herhangi bir ücret talep edilmeyen projenin amacı, engellilerin iş hayatında daha çok yer almalarını sağlamak. İş Dünyasında Ben De Varım kapsamında engelli adayların video CV’leri ile ön mülakatları tamamlanarak işverenlere yönlendiriliyor. İşverenler, video CV’ler ile en uygun personeli seçiyоr.

1.200 video CV var

Projenin kurucusu Ayhan Işık, yaşadıkları ulaşım veya benzeri sıkıntılardan (iş yerinde asansör olmaması, uygun merdivenlerin bulunmaması vb.) dolayı iş görüşmesine gidemeyen engelli adayların kendilerini ifade edebilmeleri için video CV ile özgeçmişlerini ve niteliklerini sunabileceklerini bir platform oluşturduklarını belirtiyor.

Platformda 8 bin yazılı, 1.200 video cv bulunuyor. Şimdiye kadar 102 engellinin işe yerleştiğini belirten Işık, video çekimleri için de yardımcı olduklarını anlatıyor: “Video CV çekimleri için belediyeler ile yapmış olduğumuz organizasyonlarda, telefon desteği ile imkan ve koşullar uygun ise bizzat çekimleri tamamlıyoruz. Çağrı merkezleri başta olmak üzere, tekstil, turizm vb. firmalar ile işbirliği yaparak engelli adaylarımızı yönlendiriyoruz. İNKA İnsan Kaynakları ile sürdürmüş olduğumuz projemizde Εngelsiz Masa ile daha fazla işveren ve engelli adaya ulaşmayı hedefliyoruz.”

isdunyasindabendevarim.com’da süreç şöyle işliyor: İş arayan engelli adaylar, CV’lerini sitedeki iş arıyorum linkinden dolduruyor. Video CV çekimi yapabilen engelli adaylar kendi çekmiş oldukları video CV’lerini de yine bu sayfadan yüklüyorlar. Video çekimi yapamayacak durumda olan adaylar, iletişim sayfasından taleрte bulunuyorlar, imkanlar dahilinde adaylar ile temasa geçilip video çekimi için destek verilmeye çalışılıyor.

Hürriyet