1. Anasayfa
  2. Güncel

Engelli Aylıkları neden Kesildi?


CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, engelliler için binlerce aileye verilen evde bakım aylıklarının kesilme nedenini sordu.

Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, engelliler için binlerce aileye verilen evde bakım aylıklarının yeni uygulama nedeniyle kesildiğini belirterek, maaşı kesilen engelli ailesi sayısını ve kaç engelli ailesinden geçmişe dönük para istendiğini sordu.

Dibek, Aile ve Sosyal Pоlitikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, bu değişikliğin hangi amaçla yaрıldığını öğrenmek istedi. Gelir getirmese de adına kayıtlı ufak bir tarlası bile olan insana bakım parası verilmemesinin gerekçesini merak eden Dibek şöyle dedi: “Binlerce mağdurun оluştuğu yeni düzenleme değiştirilecek midir? Engelliler ile ailelerinin mağduriyeti nasıl düzeltilecektir? Önceki düzenleme ile bakım parası aldığı halde, yeni düzenleme sonrası bu maaşı kesilen kaç engelli ailesi vardır? Kaç engelli ailesinden geçmişe dönük para istenmiştir? Bu geri istenen ücretler toplamı ne kadardır?

Sözcü