1. Anasayfa
  2. Güncel

EKPSS Atamaları 16 Aralıkta Yapılacak!


Engelli vatandaşlar için büyük bir umut durumunda olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için resmi açıklama yapıldı. Başbakan Davutoğlu’nun danışmanı ve Ak Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Dr. M. Murtaza Yetiş konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamasında atamalar ile ilgili tarihin netleştiğini açıklanırken, 16 Aralık 2015 tarihinde atamaların yapılacağını ifade etti.

Sosyal Medyadan Duyurdu

Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. M. Murtaza Yetiş, sosyal medya üzerinden bildirim yaparken, resmi profil üzerinden yaptığı yaptığı yazılı açıklamada Yetiş, “EKPSS engelli ataması 16 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Hayırlı olsun” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Duyurmuştu

Daha önce Ak Parti’nin bir mitinginde konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, engellilere müjdeyi buradan vermişti. Yıl sonuna kadar Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) atamalarının yapılacağını belirten Davutoğlu, bu kapsamda yapılacak alımlar için önceden bildirim yaparken, son gelişme ile birlikte atamaların yapılacağı da kesinlik kazandı.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Nedir?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) olarak adlandırılan sınav, engelli vatandaşların istihdam edilmesi için sadece engelli durumu olan vatandaşlara yönelik yapılmaktadır. Bu açıdan engellilik durumu olan kişilerin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınavı ile istihdam edilmek için sınava başvuru yapması ve sınavdan yüksek puan alması yeterli olacaktır.