1. Anasayfa
  2. Güncel

Engelliler İSKİ’den Yüzde 50 İndirimle Su Kullanabiliyorlar


Engelliler İSKİ’den Yüzde 50 İndirimle Su Kullanabiliyorlar.Engelli İSKİ aboneleri veya aynı evde yaşayan engelli aile ferdi olan İSKİ aboneleri İSKİ’ye başvurarak evlerinde kullandıkları suyu yüzde 50 indirimle kullanabilmekteler.

İSKİ’nin 2012 yılı itibariyle engellilere yönelik başlattığı su faturasında indirim hakkından yararlanmak isteyen engelliler size en yakın İSKİ şubesine giderek bir dilekçe, nufus cuzdanı fotokopisi,engelli kimlik kartı veya sağlık kurul raporu ile başvuru yapabilirler.

İndirim hakkından yararlanabilmek için;

başvurusunu yaptıgınız adres ile TUİK kaydındaki adresiniz  aynı olmalı,

İSKİ aboneliği  kendi adınıza olmalı veya 18 yaş altı için vasi belgesi ya da ağır engelliler için vasi belgesi olması gerekmektedir.

Sağlık kurulu raporunuz  veya engelli kimlik kartı ( sürekli yazması gerekli ) ile size en yakın İSKİ şubesine giderek başvurabilirsiniz..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul 3. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaretinde ;

Bilinmeyen bir şey daha var. Evinde engelli olan vatandaşlarımız İSKİ’den yüzde elli indirimli su kullanabiliyor. Bunu halka anlatmalıyız. İSKİ böyle bir uygulamayı getirmişti. Devam ediyor. Bilmeyenler vardır, müracaatlarını yapsınlar.

diye konuştu.

engellilerweb.com