‘Figüran’ olmayı kabul etmeyen Engelli yazarın yazısını sansürlediler!
  1. Anasayfa
  2. Güncel

‘Figüran’ olmayı kabul etmeyen Engelli yazarın yazısını sansürlediler!

Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, İstanbul’daki yeni havalimanının engelli dostu olduğuna dair yazı yazmasının istendiğini, bu talebi kabul etmediği için köşesinin kaldırıldığını açıkladı.

İstanbul Havalimanı’nın engelli dostu olduğuna dair yazı yazması istenen Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, talebi kabul etmeyince köşesinin kaldırıldığını açıkladı.

29 Mart’ta Habertürk internet sitesinde yazmaya başlayan ve geçirdiği trafik kazası sonucu engelli kalan Kaymakçı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi” dedi.


Kaymakçı, sokaklarda engelli sorunlarının had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadığını yönetime ifade ettiğini söyleyen Kaymakçı, bunun üzerine yazılarına son verildiğini açıkladı. Kaymakçı, arşivdeki yazılarının da kaldırıldığını aktardı.

Kaymakçı ayrıca şunları söyledi:

Bugün sayfadan Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu.Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm :(