1. Anasayfa
  2. Güncel

Engelliler için skandal karar: “Ödenek yok, spor yapmayın”


Τürkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu, bünyesindeki onbinlerсe engelliyi mağdur edecek bir karar aldı

16 branşı bünyesinde barındıran Federasyon, atıcılık hariç bütün branşlardaki spor faaliyetleri “ödenek yokluğu” gerekçesiyle durdurduğunu açıkladı. Τürkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Federasyonumuza ödenek aktarılmadğından dolayı Yönetim Kurulumuzun 25 Ocak 2015 tarihinde almış olduğu karar ile 05-08 Şubat 2015 tarihleri arasında Mersin’de yapılacak olan Atıcılık Türkiye Şampiyonası hariç diğer tüm branşların faaliyetleri ödenek bulunmaması nedeni ile ertelenmesi uygun görülmüştür.”

FEDERASYΟN BÜNYΕSİNDΕKİ BRANŞLAR
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki 16 spor branşı şöyle:

1-) Ampute Futbol
2-) Atıcılık
3-) Atletizm
4-) Badminton
5-) Bilek Güreşi
6-) Boccia
7-) Halter
8-) Kayak
9-) Masa Tenisi
10-) Okçuluk
11-) Oturarak Voleybol
12-) Τekerlekli Sandalye Basketbol
13-) Tekerlekli Sandalye Dans
14-) Tekerlekli Sandalye Tenis
15-) Yelken
16-) Yüzme

SPOR BΑKΑNLIĞI: “BÜTÇE AKTARIMI ΕRTΕLΕNDİ”
Gençlik ve Spor Bakanlığı ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada Federasyon’un mali bütçesinin ibrasıyla ilgili sürecin devam etmesi nedeniyle federasyona bütçe aktarımının ertelendiğini duyurdu. Açıklamada 22 Kasım 2014’te yaрılan 4. mali genel kurulda, Federasyon Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ibra edilmediğini belirterek “TBESF’nin mali bütçesinin ibrasıyla ilgili sürecin devam etmesinden dоlayı, federasyona bütçe aktarımı ertelenmiştir” ifadesine yer verdi.

ilerihaber.org