1. Anasayfa
  2. Güncel

Engelli Memurlara Görevde Yükselme Müjdesi


2014 Görevde Yükselme Sınavı sonrasında başarının çok az olması sebebiyle TEÇ-SEN girişimleriyle 2015 yılında tekrar “Memurluk ve Şeflik Görevde Yükselme Sınavlarının” açılması konusunda mutabakat sağlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığında GİH,YHS,THS ve SHS sınıflarında görev yapan “Memur” ve “Şef” olmak için bekleyen eğitim çalışanları ile 2010 Engelli Memur alımı ve 2012 Engelli Memur alımı ile memur olan eğitim çalışanlarının beklediği “2015 Görevde Yükselme Sınavı” ile ilgili protokol yazışmaları başladı.

TEÇ-SEN olarak 2014 Memurluk sınavında gördüğümüz ve 2015 teknik kadro sınavında uygulatmayı başardığımız ÇAN EĞRİSİ (BAĞIL DEĞERLENDİRME) uygulamasının 2015 yılında yapılacak olan” 2015 Görevde Yükselme” Sınavlarında da uygulanması konusunda görüşmelerimiz başlamış olup süreç OLUMLU yönde ve eğitim çalışanlarının LEHİNE devam etmektedir.

2015 Memurluk ve Şeflik Sınavı ile ilgili TEÇ-SEN olarak devam ettirdiğimiz süreç;

1- 2010/2012 tarihlerinde Engelli Personel Alımı ile Memur olan eğitim çalışanlarının “Memurluk ve Şeflik” sınavlarına girebilmelerinin sağlanması,

2- Memurluk ve Şeflik Sınavlarının ve atama süreçlerinin 2015 yılı içinde tamamlanması,

3- Memurluk ve Şeflik Sınav Başarı Puanlarının Belirlenmesinde “ÇAN EĞRİSİ” (BAĞIL DEĞERLENDİRME) sisteminin uygulanarak daha fazla eğitim çalışanlarının başarılı olmasının sağlanması,

şeklindedir.

NOT: Milli Eğitim Bakanlığınca Memurluk ve Şeflik Sınav tarihi Kasım Son Haftası veya Aralık İlk Haftası olacak şekilde planlanmaktadır.

NOT2: Bazı yayın organlarınca “memurluk ve şeflik sınavları tamamen ertelendi.”, “Görevde Yükselme Sınavları iptal edildi.” şeklinde yapılan haberler tamamen uydurmadır. Ayrıca memurluk ve şeflik sınavları ve atamaları 2015 yılı içinde yapılacaktır. protokol imzalandığı ve onay alındığında tarih kesinleşecektir.

TEÇ-SEN

Kaynak: engellilersitesi.com