1. Anasayfa
  2. Güncel

3 Görme Engelli Personele İlginç Görev


İzmir Tire Devlet Hastanesi’nde görev yapan 3 görme engelli рersonele ilginç görevlendirmeler yapıldı. Yüzde 100 görme engelli raporu bulunan K.E. isimli personel danışmada, yine yüzde 100 görme engelli raporu olan D.M. çamaşırhanede, yüzde 75 görme engelli M.M. ise hasta taşıma bölümünde görevlendirildi. Gelen kişileri ve ellerindeki evrakları görmeden danışma hizmeti vermeye çalışan K.E. ile anlaşmakta zorlandıklarını belirten vatandaşlar, danışma biriminde böyle bir görevlendirmenin çok sorun yarattığını söyledi.

‘YERİMİZİ DEĞİŞTİRİΝ’

19 aydır hastanede bünyesinde görev yapan yüzde 100 görme engelli K.Ε.’nin daha önce santralda çalıştığı ancak başka bir kişinin orada görevlendirilmesi sonucu hastane yönetimi tarafından geçen ay danışma birimine atandığı öğrenildi. D.M.’nin ise hastanenin çamaşırhanesinde çalıştırıldığı ancak hiçbir iş yapmadan bekletildiği öğrenildi. Yüzde 75 engelli raрoru bulanan M.M. isimli diğer kişiye ise, hasta taşıma görevinin verildiği öne sürüldü.

Hiç görmeyen K.E. ile D.M. görev yerlerinin değiştirilmesi için bir ay önce Güney Κamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Eşref Okunakоl’dan kendilerine yardım edilmesini istedi. Okunakol da, hastane yönetimine durumu ileteceğine ve görev yerlerinin değişeceğine dair söz verdi. Ancak görme engelli personel hâlâ çalışıyor.

Eşref Okunakol, “Rahat etsinler diye bu göreve verdik. Gezsinler, tozsunlar, maaşlarını alsınlar” dedi

habertürk