1. Anasayfa
  2. 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları

2022 – Engelli Maaşları Bayramdan Önce Ödecek


2022 maaşları ve evde bakım maaşları bayramdan önce ödenecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yaşlı ve engelli vatandaşların evde bakım maaşlarının 23-29 Ağustos tarihinde ödeneceğini duyurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaşlı ve engelli vatandaşların aylıkları ile evde bakım yardımı ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını açıkladı.

Bakan Kaya, Twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşımda, Kurban Bayramı ve tatil için hazırlıklarını sürdüren vatandaşlara yeni bir müjdeyi duyurmak istediğini belirtti.

Kaya, paylaşımında erken ödemelerle ilgili şunları kaydetti:

“Yaşlı ve engelli aylıkları ile evde bakım yardımı ödemelerini yararlanıcılarımıza Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştireceğiz. 65 yaşını doldurmuş yoksul vatandaşlarımız ile yoksul engelli kişilere 5-9 Eylül’de öngörülen ödemeleri, 28-29 Ağustos’ta yapacağız. Ayrıca, evde bakım yardımı ödemelerini de bayram öncesinde vatandaşlarımızın hesaplarına aktarmış olacağız. Yapacağımız erken ödemelerden faydalanacak 1 milyon 215 bin vatandaşımıza ve ailelerine hayırlı, bereketli olsun.”


586 bin yaşlı, 629 bin engelli erken ödeme alacak /2022 Maaşları erken ödenecek

Bakanlık’tan yapılan açıklamada vatandaşlar, halihazırda 5-6 Eylül’de yapılacak ödemeleri 28 Ağustos, 7, 8 ve 9 Eylül’deki ödemeleri ise 29 Ağustos’tan itibaren alabilecek.

Kurban Bayramı öncesi yapılacak erken ödemelerden yararlanacak 1 milyon 215 bin vatandaşın 586 binini yaşlılar, 629 binini de engelliler oluşturuyor.

Evde bakım yardımı alan 498 bin kişi de erken ödeme alacak

2828 sayılı kanun kapsamında ağır engelli ve bakıma ihtiyacı olan yoksul engellilerin evde bakımına destek için aylık bin 27 lira sosyal yardım ödemesi gerçekleştiren Bakanlık, bu ödemeleri de Kurban Bayramı öncesinde yapacak.

Yorumlar (2)

  1. Siz değerli insanlar size soruyorum bir engelli 480 tl maruz muhtaç zavallı kalır ken kendileri oy istemeye gelince oy veren değilmi engelli hakkının arkasında durun engellilerle gündeme devamlı gelmeli sizler maas 23 bin tl le gecinemezken 20 bin bayram harcligini az gorurken engellinin niye maasi 1500 tl olmuyor 40 rapor da ayni 70 side ayni 100 de ayni bunlara esitt maas verilmeli vede bayram ikramiyesi her bayramda zamli verilmeli engelliyede verilmeli 1000 tl

  2. Siz değerli insanlar size soruyorum bir engelli 480 tl maruz muhtaç zavallı kalır ken kendileri oy istemeye gelince oy veren değilmi engelli hakkının arkasında durun engellilerle gündeme devamlı gelmeli sizler maas 23 bin tl le gecinemezken 20 bin bayram harcligini az gorurken engellinin niye maasi 1500 tl olmuyor 40 rapor da ayni 70 side ayni 100 de ayni bunlara esitt maas verilmeli vede bayram ikramiyesi her bayramda zamli verilmeli engelliyede verilmeli 1000 tl